Aan Vlassenhout op het industrieterrein Hoogveld vind je Schilderwerken De Rijcke, een gerenommeerd bedrijf dat sinds 1945 rijk is in kleur. Al tachtig jaar kan je bij hen terecht voor hoogwaardige schilderwerken en interieurdecoratie met net dat tikkeltje meer. Leo en Naninja De Rijcke bouwden als derde generatie de zaak van hun grootouders en ouders verder uit tot een topper in zijn genre. Bij De Rijcke zijn kwaliteit en klanttevredenheid de ordewoorden.
“Met de steun van grootmoeder Angèle begon onze grootvader Edmond De Rijcke op 8 december 1945 een schilderbedrijf met een verfwinkel in de Sint-Ursmarusstraat in Baasrode”, vertelt Naninja die door broer Leo graag als de perfecte gastvrouw naar voor wordt geschoven. Naninja koestert terecht de oorspronkelijke vestigingsakte. “Het zelfstandige Baasrode was toen een florerende gemeente met veel industrie. De zaak zou sterk groeien nadat onze vader Leonard in 1958 in het bedrijf stapte. Hij was amper 17 en had net zijn schildersopleiding voltooid. Later kwamen daar diploma’s sier- en letterkunst, decoratie en wooninrichting bij.”
Het schilderbedrijf De Rijcke en Zoon werd in 1974 gesplitst. Grootmoeder en grootvader hielden hun winkel bij de Sint-Ursmaruskerk. Zoon Leonard trok samen met zijn echtgenote Jeanne en de kinderen Leo en Naninja, naar de Baasrodestraat. De firma groeide en de ruimte in Baasrode werd te klein.
In 1992 verhuisden ze naar het industrieterrein Hoogveld. Leo was toen reeds actief in het bedrijf. Naninja stapte enkele jaren later, na een opleiding interieurvormgeving, ook in de zaak. Na het vroegtijdig overlijden van vader Leonard werden broer en zus de zaakvoerders. Onder hun impuls evolueerde de onderneming tot wat het nu is, een volwaardig decoratiebedrijf. Samen met hun achttien medewerkers, allen geschoolde vakmensen die elk project met de grootste zorg en aandacht behandelen, bouwden de jonge zaakvoerders een mooie reputatie op. Ze volgen graag de nieuwste tendensen en werken met de nieuwste producten. Al tachtig jaar lang.
Schilderwerken De Rijcke vindt men aan Vlassenhout 13 in Dendermonde.
Contact via info@derijcke.net




