Zoeken

“Carnaval brengt mensen samen. Laat ons lachen en vieren, maar ook omkijken naar wie het nodig heeft”

Samen met Baasrode en Wieze is Dendermonde in onze Editie-regio de enige locatie waar de carnavalisten nog een cavalcade op de been kunnen brengen.

Voor Regine Van Hecke (53) is de Ros Beiaardstad evenwel met voorsprong de plaats waar het ‘feest der zotskappen en narren’ leeft. Als Prinses Regine leidt zij de komende dagen nog de resterende carnavalsesbattementen met als ultiem hoogtepunt zondag 22 februari wanneer ze met haar prinsenwagen de leiding neemt van de cavalcade die de praalwagens van de verschillende carnavalsverenigingen door de centrumstraten voert. Voor Regine de bekroning van een bijzonder intense en emotionele campagne.

“Carnaval is de kracht die door je aderen stroomt en je ziel raakt om het beste van jezelf te geven”, weet Regine Van Hecke als geen ander … “Mijn carnavalsverhaal begon bijna dertig jaar geleden toen ik in mijn geboortedorp aansloot bij het Appelse ‘Wapeisderaf’. Toen die groep er later een punt achter zette, bleven mijn man, onze drie zonen en ikzelf carnaval vieren in Aalst en Dendermonde. In 2015 kwamen wij via mijn oudste zoon terecht bij ‘De Mikkadoos’. Sindsdien beleefden we samen geweldige en onvergetelijke momenten vol leute en plezier.”

Bovenop het carnavalsplezier kriebelde het bij Regine steeds harder om de titel van Prinses Carnaval te behalen. in 2023 moest ze na een spannende strijd de scepter nog laten aan Sanne Verheirstraeten. Voor Regine hoefde het toen niet meer, ze legde zich neer bij de wetenschap dat ze nooit met de carnavalsscepter zou kunnen zwaaien. Maar dat was buiten de zonen en de leden van DKV De Mikkadoos gerekend. “Er waren zoveel positieve reacties en ik liet mijn kop zot maken. Mijn man Dirk is ernstig ziek, maar samen koesterden we een droom die ons kracht gaf. Voor hem was de prinsentitel iets om naar uit te kijken, een reden om te blijven vechten. Dat maakte de campagne intenser en emotioneler dan normaal.”

En ja … De opgeborgen droom werd plots weer werkelijkheid: de scepter is voor Regine Van Hecke die als Prinses Regine I de carnavalsesbattementen in Dendermonde leidt. “Voor mij betekent carnaval ongeremd plezier maken, zot doen en genieten van leute en een paar pintjes. Maar het is zoveel meer dan dat: het is verbondenheid, samenhorigheid en zorg voor elkaar. Carnaval brengt mensen samen, laat ons lachen en vieren, maar ook omkijken naar wie het nodig heeft. Het is een feest van vrijheid én warmte …”

Select 2022Select 2022

Meer nieuws