Zoeken

100 jaar Kapellenstraatkermis in Denderbelle

Van vrijdag 19 tot en met dinsdag 23 augustus feest Denderbelle op zijn 100ste Kapellenstraatkermis. Deze kermis is al een eeuw lang het werk van De Lustige Geburen. Die Lustige Geburen zijn een voorbeeld van hoe vrijwilligerswerk, samenwerking en liefde voor het eigen dorp een evenement kan creëren dat zowel lokale trots als een gevoel van samenhorigheid oproept. “Wij zijn het folkloristisch geheugen van Denderbelle”, weet voorzitter Gerry De Smedt.
“In het dorp van de Tongenslijpers was De Lustige Geburen een eeuw geleden een muziekmaatschappij. De fanfare verdween, de Geburen bleven”, bewijst Gerry de geschiedenis van zijn vriendenkring te kennen. Gerry is nu ruim twintig jaar voorzitter van de Geburen die de ziel van Denderbelle weten te vangen, een groep die niet alleen bekendstaat om het enthousiasme en harde werk, maar er vooral in slaagt mensen samen te brengen en een echte gemeenschapsgeest te creëren.
“De Lustige Geburen zijn het kloppend hart van onze gemeenschap en onze jaarlijkse kermis is niet alleen een moment van plezier en vermaak, maar ook van verbinding”, looft de voorzitter zijn gelijkgestemde leden die elk jaar al vanaf februari in verschillende werkgroepen de kermis vorm geven. “We weten als geen ander hoe belangrijk het is om de verschillende generaties in Denderbelle samen te brengen, samen te feesten, te genieten en herinneringen op te halen.”
In augustus kan de bezoeker opnieuw ervaren dat de Kapellenstraatkermis een traditie is die leeft, evolueert en telkens weer weet te verrassen. De nijvere Lustige Geburen zullen zich opnieuw inzetten voor het behoud van oude tradities en tegelijkertijd zorgen voor een frisse en moderne invulling van hun honderd jaar oude kermis. En voorzitter Gerry De Smedt zal met zijn Lustige Geburen de perfecte gastvrouwen en -heren zijn.

Select 2022Select 2022

Meer nieuws

Treuzencomité blaast 40 kaarsjes uit

De legendarische reuzenstoet van Grembergen viert op vrijdag 12 september 2025 haar 40ste editie. Wat begon met reus Ward Sigaar in 1985