Zestig jaar geleden trokken de broers Heuvinck met hun jazzvrienden naar de oude, vervallen bunker van Bastion V aan de Leopoldlaan. Daar groeide de Honky Tonk Jazzclub uit tot dé referentie op jazzgebied in en buiten ons land. In de bunker wordt dit jaar de zestigste verjaardag uitgebreid gevierd.
De broers Gilbert ‘Bert’, Jan, Piet en Philemon ‘Mon’ Heuvinck vormden in 1962 samen met drummer Emiel Leybaert de Jeggpap N.O Jazzband. Ze repeteerden in de kelder van hun ouderlijk huis waar steeds meer gelijkgestemden binnenvielen. De kelder bleek snel te klein en de Heuvincks lieten hun oog vallen op de vroegere munitie-opslagplaats van Bastion V. Zo werd in 1965 de Honky Tonk Jazzclub geboren.
Doorheen de jaren ontving de club grote namen uit de New Orleans-jazz en de Honky Tonk-festivals, die er tijdens de hoogdagen in de jaren ‘70 en ‘80, georganiseerd werden, brachten internationale vedetten naar Dendermonde. Naast thuisbasis voor de Jeggpap werd de club ook de kweekvijver en inspiratiebron voor groepen zoals de ‘The Mardi Gras Jazzband’.
Vanaf 1965 stond de Honky Tonk Jazzclub model voor alle Vlaamse jazzclubs. Samen met de Jeggpap maakte de club van Dendermonde het Vlaamse jazzmekka. Vandaag is de verjonging van het bestuur van Honky Tonk succesrijk doorgevoerd. Een nieuwe generatie jazz- en ondertussen ook bluesliefhebbers staat klaar met een sterk programma tijdens het jubileumjaar.
n Info: www.honkytonk.be.
Treuzencomité blaast 40 kaarsjes uit
De legendarische reuzenstoet van Grembergen viert op vrijdag 12 september 2025 haar 40ste editie. Wat begon met reus Ward Sigaar in 1985