Zoeken

Vanaf september 2027 alleen nog weekenddiensten in de O.-L.-Vrouwekerk en in Sint-Egidius intra muros

De Dendermondse gemeenteraad keurde het kerkenbeleidsplan goed. Het gaat om een langetermijnvisie die per kerkgebouw de huidige toestand, het gebruik en de mogelijke toekomstscenario’s in kaart brengt.

Tot begin september 2027 blijft de huidige toestand behouden, nadien voorziet het kerkenbeleidsplan alleen nog weekenddiensten in de twee kerken van het stadscentrum.

“Ons kerkenbeleidsplan werd door ons opgesteld op basis van het pastorale plan, dat werd opgesteld door de pastorale ploeg onder leiding van de deken en goedgekeurd door de bisschop”, licht Luc De Donder (voorzitter van het Centraal Kerkbestuur) toe. “Bij de opmaak van het kerkenbeleidsplan moesten wij ons houden aan dat pastorale plan.”

Het stadsbestuur wenst het rijke kerkelijk patrimonium een duurzame toekomst te geven als waardevol erfgoed én te versterken in een maatschappelijke rol. Dat de gemeenteraad in haar besluit het ook over mogelijke herbestemmingen in de toekomst heeft, vindt Luc De Donder alvast voorbarig. Bij een nevenbestemming wordt gezocht naar functies en activiteiten die kunnen plaatsvinden in de parochiekerken met behoud van de eredienstfunctie. Met een herbestemming wordt bekeken of een ontwijding en dus een totaal nieuwe functie voor een kerkgebouw mogelijk is.

“Tot 31 augustus 2027 zijn er geen wijzigingen maar dan komt er een nieuwe invulling, waarbij de weekendvieringen worden geconcentreerd in het stadscentrum: in de O.-L.-Vrouwekerk en in de Sint-Egidius intra muros”, weet De Donder. “En omdat initiatiesacramenten enkel kunnen doorgaan in kerken waar ook de zondagse eucharistie wordt gevierd zullen ook dopen, communies en vormsels alleen in die twee kerken kunnen doorgaan. De andere kerken blijven open voor uitvaarten, huwelijken, individueel gebed en lokale tradities.”

Select 2022Select 2022

Meer nieuws